• About 1

درباره فعالیت های ما

معرفی انواع فعالیت های مجموعه ما

نقاشی روی سقف

طراحی ابتدایی ترین فعالیت هر هنرمند در روند پدید آوردن اثر هنری است که زیباسازی فضای داخلی که بخشی از آن نقاشی روی سقف ، نقاشی فرشته روی سقف، نقاشی مینیاتور روی سقف و ... و همچنین پتینه کاری نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. ویژگی های طبیعت تعادل، تقارن ، نظر ، هماهنگی ، حرکت و ... است که همه این ها قواعد هنرهای تجسمی هستند. ایجاد نظر میان عناصر این تصویر، به گونه ای که به صورت یک کل به هم پیوسته دیده میشوند کمپوزسیون یا ترکیب بندی نام دارد. بعد از طراحی، یکی از عوامل که در نقاشی سقفی یا پتینه کاری دیده می شود و خود نمایی میکند رنگ است. به کار گیری رنگ های سرد و گرم نقش بسزایی در زیبایی و آرامش در محیط دارد. رنگ ها روح دارند و زنده هستند، رنگ ها کلمه هستند و کلمات سخن میگویند. از سخنان سبز جنگل ها ، از راز آبی آسمان و دریا ها ، از شفافیت و زلالی قطرات باران و از پاکی و سفیدی برف . رنگ ها از روح آدمی و دنیای پر رمز و راز انسان سخن میگویند. رنگ در نقاشی سقف زندگی است . رنگ چنان افکار و احساسات عمیقی را القا می کنند که گاهی حتی با چشم هم دیده نمیشوند بلکه فقط با چشم دل احساس می شوند. لیکن قدم نهادن در این وادی بدون عبادت خالص ، نور آسمانی و زمینی و بدون انسان شدن میسر نیست . شاید به نظر عجیب برسد که در حوزه حس بصری رنگ ، حرارت رنگ را می توان تشخیص داد . به هر حال تجربه نشان داده است که بین دو آتلیه که یکی با رنگ آبی و سبز و دیگری با قرمز و نارنجی رنگ شده باشد. 5 الی 7 درجه اختلاف حرارت و برودت از طریق ذهن احساس می شود. عمل کمپوزیسیون در رنگ به معنای در کنار هم قرار دادن دو یا چند رنگ است به نحوی که حالت و مفهوم معین و مشخص را بیان کنند . انتخاب رنگ ، موقعیت نسبی آنها ، مکان و جهت آن ها در کمپزیسیون ، طرح کلی آن ها ، اندازه وسعت و تناسبات کنتراست آن ها همگی، عواملی قاطع و تعیین کننده ای در بیان مفهوم رنگ می باشند. انتخاب رنگ می بایست براساس مقصودی باشد که برای بیان آن ها در اثر خود در نظر داریم. نکته اساسی این است که اثر رنگ براساس موقعیت نسبی آن ها به همراه و در کنار رنگ های دیگر تعیین می شود. یک رنگ همواره در ارتباط با رنگ های اطراف خود دیده می شود. حال برای ارتباط با این رنگ ها و تاثیرات آن ها بر روحیات شما با نقاشی سقفی توسط ما می توانید با ما در ارتباط باشید. .

پتینه و موتیف

پتینه کاری هنر کهنه کردن اجسام و کارهای هنری با استفاده از رنگ و بافت و ایجاد نمایی کهنه و فرسوده شده و یا اکسید شده است ، در این هنر با استفاده از رنگ های پوشاننده ، روشن کننده ، تیره کننده و مات کننده ،به اشیا حالتی کهنه و فرسوده شده و خورده شده میدهد. همچنین بافت های بصری زیبا و گوناگونی بر روی سطوحی نظیر دیوار سقف و ستون ایجاد میگردد. انجام پتینه روی هر سطحی امکان پذیر است. نسبت به رنگ های ساده ای که معمولا استفاده میشود، دیرتر کثیفی و چرک را نشان میدهد و صد درصد قابل شستشو است.

نقاشی دکوراتیو و فرسک

حیطه ای از هنر های تجسمی که دارای کاربرد های متنوع و گسترده است، چهره نگاری پرتره ، نگارگری، نقاشی قهوه خانه ای ، مینیاتور و... نقاشی سقف شیوه ای است که میکانژ نیز در نقاشی کلیسای کاتولیگ اثر قضاوت نهایی را خلق کرد. نقاشی سقفی در ایران نیز در زمان قاجار به اوج خود میرسد ، که میتوان به حمام فین کاشان به عنوان نمونه بارز آن اشاره کرد.

Susan Jones

Susan Jones

Dillan Smith

Dillan Smith

Susan McKenzie

Susan McKenzie

James Bell

James Bell

Tony Hawking

Tony Hawking

همواره همراه با شما خواهیم بود

برای آنکه گامی برداریم در جهت تبدیل رویاهای شما به حقیقت ...

آدرس گالری

کرج، بلوار طالقانی شمالی، نرسیده به میدان آزادگان، خیابان بخشداری، ساختمال مهدی، طبقه 4 پلاک 26

زمان فعالیت

شنبه - پنج شنبه +
9 AM -6 PM
جمعه +
10 AM - 3 PM

شماره تماس

Phone +
32211861-026
Mobile +
09121414301
Email +
info@abolghasemi.org

شبکه های مجازی

. . . .

کرج، بلوار طالقانی شمالی، نرسیده به میدان آزادگان، خیابان بخشداری، ساختمال مهدی، طبقه 4 پلاک 26