آموزش طراحی و نقاشی چهره در کرج

آموزش طراحی و نقاشی چهره 

طراحی و نقاشی چهره، یکی از دشوار ترین بخش های هنری در میان تمامی تصاویر است. بسیاری از نقاشان و هنرجویان از طراحی بخش های مختلف صورت مانند چشم ها، بینی و ایجاد تقارن گوش ها بیم دارند به حدی که همین موضوع سبب شده تا از انتخاب تصاویر دارای چهره برای طراحی خود داری کنند. اما بر خلاف تصور این افراد، نقاشی چهره می تواند در عین دشواری، ساده و روان نیز پیاده شود، کافیست که بر تکنیک های آن تسلط داشته و با داشتن کمی اعتماد به نفس می توان به سادگی انواع چهره را بر روی کاغذ و یا بوم پیاده کرد. اما همانطور که گفته شد، آموزش طراحی و نقاشی چهره یکی از بخش هایی است که باید پیش از هر گام دیگر در خصوص آن تلاش کرد. انتخاب یک آموزشگاه نقاشی خوب، زیر نظر استادان برتر کمک می کند تا فراگیری تکنیک های مربوط به نقاشی، بهتر شده و افراد به سادگی بتوانند به چهره پردازی مشغول شوند.

طراحی و نقاشی چهره یکی از بخش های هنری است که در انواع تکینک ها مانند نقاشی های سقفی، نقاشی سیاه قلم، مداد رنگی و حتی رنگ روغن نیز به کار برده می شود. طراحی هر چهره ای در نقاشی میتواند به تنهایی طرح خاصی از احساسات و عواطف افراد را بیان کند. می تواند بیان گر روحیاتی باشد که صرفا از طریق چشم ها قابل انتقال اند.

آموزش نقاشی و طراحی چهره در کرج

دوره های آموزش طراحی چهره در کرج

بی شک برای کسانی که به دنبال دوره های آموزشی نقاشی چهره هستند، ایتم هایی به عنوان شاخص های اصلی در نظر گرفته شده است، این افراد عموما در سطح هر چند متوسط نقاشی را آموخته و به ان مشغول هستند، این افراد عموما به دنبال تعالی هنر خود هستند و تا حد مقبولی سبک های نقاشی و روش های مختلف آن را می شناستند، کسانی که به دنبال آموختن حرفه ای طراحی چهره هستند، تا حد زیادی با اصول اولیه این هنر آشنایی دارند و شناخت به نسبت قابل قبولی در حوزه شناخت ابزار دارند.

در صورتی که شما نیز دارای چنین شرایطی هستید و قصد تکمیل مهارت های طراحی چهره را دارید، میتوانید به گالری نقاشی ابوالقاسمی در کرج سر بزنید، ما تلاش می کنیم میزبان خوبی برای شما باشیم، و تا حد ممکن اطلاعات کافی در خصوص نیازمندی ها و علایق شما در اختیارتان بگذاریم .

شاید بد نباشد کمی در خصوص نیازمندی های اولیه طراحی چهره اطلاعات کسب کنید، برای ترسیم چهره  نیاز به وسایلی است که در ادامه برخی از آنها را بیان می کنیم:

  1. مداد طراحی اولین و مهمترین ابزار برای شروع یاد گیری و آموزش طراحی چهره می باشد. مداد B2 یکی از بهترین مداد هایی است که می توان تهیه کرد. چرا که این مداد از استاندارد بالایی برخوردار بوده و خطوط قوی و بسیار زیبایی را خلق می کند.
  2. پاک کن خمیری از دیگر ابزار های مورد نیاز است که این نوع پاک کن دقیقاً جنسی شبیه به خمیر بازی بچه ها دارد. خاصیت چسبندگی این پاک کن باعث می شود وقتی روی سطح کاغذ و یا مقوا کشیده می شود، خطوط و طرح های رسم شده با مداد به راحتی پاک شوند. خاصیت خمیری این پاک کن، از مزایای مهم آن به شمار می رود. چرا که به راحتی می توان شکل آن را تغییر داده و برای پاک کردن تمام نقاط مانند نقاط خیلی کوچک و یا سطوح گسترده تر استفاده کرد. یکی دیگر از مزایای پاک کن خمیری این است که مانند پاک کن های معمولی از خود پلیسه بیرون نمی دهد و به همین ترتیب به هیچ عنوان باعث کثیفی کاغذ نقاشی نمی شود.
  3. پاک کن اتودی:یکی دیگر از ابزاری بسیار پرکاربرد و جالب در طراحی چهره می باشد. این ابزار در طراحی تار مو، بافت های نوری، بازتاب های نوری و... کاربرد بسیار زیادی دارد. مغز این پاک کن به راحتی جدا شده و می توان بعد از مدتی آن را تعویض کرد.
  4. قلموی سر تخت که می توان این ابزار را بهترین وسیله برای طراحی سیاه قلم دانست چرا که از آن برای سایه زدن استفاده می شود. قلمو های سر تخت برای سایه زدن قسمت های مختلف در ابعاد و سایزهای گوناگونی در دسترس می باشند.
  5. کاغذ طراحی یکی دیگر از مهمترین و در واقع اصلی ترین لوازم مورد نیاز برای طراحی می باشد که با توجه به نوع نقاشی در انواع و ضخامت های گوناگونی در دسترس است.

با همه این تفاسیر، انتخاب استاد ماهر در یک آزموشگاه خوب، موجب می شود تا آموزش طراحی و نقاشی چهره شما به بهترین نحو انجام شده و افراد را به یک استاد ماهر در این هنر تبدیل کند. لازم به ذکر است که در یادگیری از فن  و هنری، نیاز به صبر، برداری و در عین حال تلاش های روزانه است. تلاش هایی که با دنبال کردن یک هدف به افراد امکان می دهد تا مسیر زندگی خود را پر نور و زیبا سازند.

0 تا 100 آموزش طراحی چهره

طراحی چهره یک چالش بزرگ برای بسیاری از افراد است. اول اینکه در نگاه اول کشیدن چهره یک فرد به طوری که مشابهت زیادی را داشته باشد، بسیار کار سختی به نظر می آید و شاید بسیاری علاقه مند به کشیدن چهره خود یا عزیزان خود بوده اند اما تصور می کنند که از پس این کار بر نمی آیند. اما برای برخی افراد مسئله متفاوت است؛ برخی شاید در طراحی و نقاشی دستی داشته باشند و حتی اجزای چهره را به صورت جداگانه خیلی خوب طراحی کنند، اما کار که به کشیدن کل ترکیب صورت می رسد نتیجه دلخواه را به دست نیاورند! مشخصا طراحی چهره به صورتی که کاملا مطابقت با عکس الگو باشد، کار بی دردسر و آسانی نیست؛ اما آنقدرها که در بعضی افراد برای خود بزرگش کرده اند هم شاید نباشد. اگر آموزش اصولی و تمرین مستمر صورت گیرد، هیچ کاری غیرممکن نیست.

دوره مقدماتی آموزش طراحی چهره

گالری نقاشی ابوالقاسمی در کنار سبک های مختلف نقاشی و طراحی، به صورت یک دوره اختصاصی طراحی چهره را نیز آموزش می دهد. برای علاقه مندان به این سبک طراحی این یک انتخاب مناسب است؛ آموزش های اصولی و پله پله در کنار تمرین های مناسب در پایان دوره نتیجه دلخواه را برای هنرجو به همراه خواهد داشت. در ادامه راجع به جزئیات این دوره اطلاعات بیشتری ارائه می شود. دوره مقدماتی آموزش چهره، یک دوره 3 ماهه است که شامل آموزش مواد زیر می شود:
طراحی جداگانه اجزای صورت: در ابتدا هنرجو یاد میگیرد که هر یک از اجزای صورت را مانند گوش، چشم و بینی چگونه به صورت تکی طراحی کند. زیرا پیش از اینکه بخواهد یک ترکیب کلی و اصولی از صورت بکشید، باید قادر به طراحی تمیز و بی نقص هر یک اجزا باشد.

طراحی ترکیب کلی صورت: پس از طراحی اجزا مسئله اصلی مطرح می شود؛ اینکه چگونه باید اجزا را نسبت به یکدیگر و در زاویه های مختلف قرار داد تا ترکیب کلی صورت شباهت کافی را به چهره مورد نظر داشته باشد.

طراحی درست و در نظرگیری اندازه ها: برای داشتن یک طراحی خوب باید اصول لازم برای کشیدن درست اجزا و همچنین بهره مندی آنها از سایز مناسب را یاد گرفت. تمامی اینها در این دوره مقدماتی به هنرجو یاد داده می شود.

خطوط محیطی و سایه زدن: در صورتی که هنرجو در ترم های قبلی و آموزش های گذشته خود حجم دهی و سایه زدن را آموزش دیده باشد، برای سایه زدن و حجم دادن صورت نیز مشکلی نخواهد داشت. در غیر این صورت نیز جای نگرانی نیست و همزمان با آموزش خطوط محیطی، سایه زنی و حجم دهی نیز آموزش داده می شود.

پس از یادگیری کامل موارد مذکور در صورت تمایل هنرجو می تواند در ادامه با آموزش تکنیک های دیگر برای اجرای صورت سطح خود را در این زمینه بالاتر ببرد. برای مثال کار با مداد کنته، مداد رنگی، پاستل و یا حتی رنگ روغن دیگر تکنیک هایی هستند که برای طراحی صورت امکان استفاده از آنها وجود دارد. مهم ترین شرط برای موفقیت در این عرصه تلاش فردی و ممارست در انجام تمرین ها می باشد.

برچسب ها: گالری نقاشی , گالری نقاشی درکرج, آموزش نقاشی

آدرس گالری

کرج، بلوار طالقانی شمالی، نرسیده به میدان آزادگان، خیابان بخشداری، ساختمال مهدی، طبقه 4 پلاک 26

زمان فعالیت

شنبه - پنج شنبه +
9 AM -6 PM
جمعه +
10 AM - 3 PM

شماره تماس

Phone +
32211861-026
Mobile +
09121414301
Email +
info@abolghasemi.org

شبکه های مجازی

. . . .